Dne 3. listopadu 1911 švýcarský závodní automobilista a automobilový inženýr Louis Chevrolet založil Chevrolet Motor Company v Detroitu spolu s Williamem C. Durantem a investičními partnery Williamem Littlem (výrobce Malého automobilu), Jamesem H. Whitingem, Dr. Edwinem R. Campbell (zeť Durant) a 1912 RS McLaughlin generální ředitel společnosti General Motors v Kanadě.

Historie Chevrolet

Durant byl vyhozen z vedení společnosti General Motors v roce 1910 po dobu pěti let. On převzal Flint Wagon Works, zahrnovat Mason a malé společnosti. Jako šéf společnosti Buick Motor Company před založením společnosti GM Durant najal Louis Chevrolet, který řídil Buicks v propagačních závodech. Durant plánoval využít reputace Chevrolet jako závodníka jako základ pro svou novou automobilovou společnost. První tovární lokalita byla v Flintu v Michiganu na rohu ulice Wilcox a Kearsley, nyní známá jako “Chevy Commons” na souřadnicích 43.0086339 ° N 83.7099114 ° W, podél řeky Flint přes ulici od univerzity Kettering.

Skutečná konstrukční práce pro první Chevy, nákladnou řadu C Classic Six, byla vypracována Etienne Planche na základě instrukcí od Ludvíka. První prototyp C byl připraven několik měsíců předtím, než byl Chevrolet skutečně začleněn. První skutečná výroba však nebyla až do roku 1913. Takže v podstatě neexistovaly žádné modely výroby z roku 1911 nebo 1912. V první části roku 1912 byl vyroben a jemně vyladěn pouze jeden předvýrobní model. Pak na podzim tohoto roku byl nový model z roku 1913 představen na autosalonu v New Yorku .

V roce 2005 reorganizoval General Motors značku Chevrolet v Evropě pomocí rebadovaných verzí vozů Daewoo vyrobených GM Korea.

Divize historie společnosti Chevrolet se z velké části zotavila z hospodářského poklesu v letech 2007-2010, a to spuštěním nových vozidel a zlepšením stávajících linek. Společnost GM začala vyvíjet více palivově úsporných vozů a nákladních automobilů, aby konkurovala zahraničním výrobcům automobilů. Koncem roku 2010 začala společnost General Motors vyrábět zásuvný elektrický Chevrolet Volt (a související Opel / Vauxhall Ampera), který byl později oznámen jako severoamerické auto roku roku, evropské auto roku a Světové zelené auto rok.
Mezinárodní operace

VIN Číslo vašeho Chevrolet najdete zde.
Nezapomeňte, že před zakoupením zkontrolujte historii vozidla. To provedete zadáním níže uvedeného kódu VIN Chevrolet: